Siber Güvenlik Dünyasına Hoşgeldiniz

Ulusal Siber Güvenlik Akademisi olarak sizlere bu alanda siber güvenlik & ethical hacking eğitimi , günümüz siber saldırılarında kullanılan araç ve teknikleri kullanarak, siber güvenlik konusunda sizlere saldırı ve savunma yönünden eğitimler ile sizlerin çözümler üretebileceğiniz bir siber dünya sunuyoruz .
ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Siber Güvenlik Eğitimlerimiz

Siber Güvenlik Eğitimlerimiz İçin Tıklayınız

Siber Güvenlik Dökümanları

Siber Güvenlik Dökümanları İçin Tıklayınız

Bizimle İletişim Kurun

Uzmanlarımız Sorularınızı Cevaplamaya Hazır.

  • Ulusal Siber Güvenlik Akademisi olarak sizlere bu alanda siber güvenlik & ethical hacking eğitimi , günümüz siber saldırılarında kullanılan araç ve teknikleri kullanarak, siber güvenlik konusunda sizlere saldırı ve savunma yönünden eğitimler ile sizlerin çözümler üretebileceğiniz bir siber dünya sunuyoruz .

Sunucu ve domain güvenliği hakkımda bilinmesi gerekenler

  • Konbuyu başlatan ŞAH-MAT
  • Başlangıç tarihi
Ş

ŞAH-MAT

NEFER
NEFER
Katılım
14 Kas 2018
Mesajlar
3
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Windows sunucu güvenliği

Windows işletim sistemli sunucular, Linux işletim sistemli sunucuların hemen arkasında yer almaktadır. Linux, güçlü bir şekilde rekabet etmektedir. Ancak Windows uyumluluk nedeni ile henüz Linux işletim sistemini geçmeyi başaramamıştır. Sunucularımızda Windows işletim sistemi kurmak istiyorsak, Microsoft tarafından lisans satın almamız gerekmektedir. Bu yüzden Linux işletim sistemi de uyumluluğun yanı sıra, ekonomik yönden zayıf kalmaktadır. Linux işletim sistemi bilindiği gibi açık kaynak kodlu ve geliştirilmesi ücretsiz olan bir işletim sistemidir. Bunun yanı sıra Windows işletim sistemi ise; kapalı kaynak kodlu, yani geliştirilemez ve ücretli olan bir işletim sistemidir.

Domain ve DNS Güvenliği

Web sunucunuz ve web uygulamanız her ne kadar güvenli olsada, domain yönetiminiz saldırganların yönetimine geçtiğinde yapılabilecekler çok fazla değildir. Bu nedenle domain firmanızın güvenli olması çok önemlidir.
 
Üst