Siber Güvenlik Dünyasına Hoşgeldiniz

Ulusal Siber Güvenlik Akademisi olarak sizlere bu alanda siber güvenlik & ethical hacking eğitimi , günümüz siber saldırılarında kullanılan araç ve teknikleri kullanarak, siber güvenlik konusunda sizlere saldırı ve savunma yönünden eğitimler ile sizlerin çözümler üretebileceğiniz bir siber dünya sunuyoruz .

• Ulusal Siber Güvenlik Akademisi olarak sizlere bu alanda siber güvenlik & ethical hacking eğitimi , günümüz siber saldırılarında kullanılan araç ve teknikleri kullanarak, siber güvenlik konusunda sizlere saldırı ve savunma yönünden eğitimler ile sizlerin çözümler üretebileceğiniz bir siber dünya sunuyoruz .

SM Yöntemiyle Whatsapp Hack

BlackEdition

NEFER
NEFER
Onursal Ünvan
Sosyal Mühendislik Bilgi Toplama

Sosyal Mühendisliğin temeli karşıdakine belli etmeden bilgi toplamaktır. Gelin beraber nasıl bilgi toplanır örneklerle öğrenelim.

Bunun için google docs form dan yararlandım.
İlk önce Hedef kişi’nin web sitesin’e üye oluyoruz.Kişi hakkında bilgiye ulaşmak için kişiyle pm yoluyla irtibata geçiyoruz.Bilgi toplama amaçlı olduğu için güzel bir senaryo yazmamız gerekir.Örnek;Hedef kişiyle samimiyeti kurmak için yakın davranıyoruz.Sohbet içerisinde facebook adresini istiyoruz.Samimi olduğunuz için verecektir. Devam’ı bundan sonra geliyor. Buradan telefon mail vesaire ne istiyorsak verecek çünkü güzel bir teklif sunacağız bir iş teklifi örneğin; Genel Müdürlük gibi. Hedefe önceden oluşturduğumuz iş formunun linkini yolluyoruz.

Resimde görmüş olduğunuz gibi teklif güzel ve ikna ettiğiniz için bilgileri doldurup yolluyor. Burada Tc numarası sökmez diye eklemedim onu da şöyle alabiliriz. Son zamanlarda Soy ağacı yani soy kütüğü meşhur oldu.Bizde oradan yola çıkacağız.

Bu zamanlarda bayağı bi tutar diye umuyorum. Hedef kişinin Telefon sadece numarasını öğrenmek isteyenlere iste şöyle birşey hazırladım. Kişiye bedava 10gb internet verdiğini söylüyoruz.Fake sms programıyla teyit ediyoruz.Böylelikle inandırıcı oluyor.

Senaryo inandırıcılığını artırmak için kendinizde düzenleyebilirsiniz.
Gördüğünüz gibi bayağı inandırıcı.Umarım beyenmişssinizdir.

Kullanılan materyaller;Google docs form,fake sms,paint.