Siber Güvenlik Dünyasına Hoşgeldiniz

Ulusal Siber Güvenlik Akademisi olarak sizlere bu alanda siber güvenlik & ethical hacking eğitimi , günümüz siber saldırılarında kullanılan araç ve teknikleri kullanarak, siber güvenlik konusunda sizlere saldırı ve savunma yönünden eğitimler ile sizlerin çözümler üretebileceğiniz bir siber dünya sunuyoruz .
ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Siber Güvenlik Eğitimlerimiz

Siber Güvenlik Eğitimlerimiz İçin Tıklayınız

Siber Güvenlik Dökümanları

Siber Güvenlik Dökümanları İçin Tıklayınız

Bizimle İletişim Kurun

Uzmanlarımız Sorularınızı Cevaplamaya Hazır.

• Ulusal Siber Güvenlik Akademisi olarak sizlere bu alanda siber güvenlik & ethical hacking eğitimi , günümüz siber saldırılarında kullanılan araç ve teknikleri kullanarak, siber güvenlik konusunda sizlere saldırı ve savunma yönünden eğitimler ile sizlerin çözümler üretebileceğiniz bir siber dünya sunuyoruz .

Mobil Programlama Dilleri

• Konbuyu başlatan Fred.Torvalds
  • Başlangıç tarihi
Fred.Torvalds

Fred.Torvalds

Well-Known Member
Onursal Ünvan
Günümüzün en büyük girişimleri ve teknoloji devlerinin en büyük ürünleri mobil uygulamalardan oluşuyor. Böylelikle mobil uygulama geliştirmek için sağlanan platformlar ve mobil programlama dilleri de gün geçtikçe değer kazanıyor. Mobil programlama dilleri ile Android, Windows Phone, iOS gibi mobil işletim sistemlerine uyumlu uygulama geliştirmek mümkündür.

You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.

Günümüzün en popüler mobil programlama dilleri:
  • Java : Java, mobil uygulama geliştirmek için de kullanılabilen bir dildir. Özel bir bilgisayar platformuna ihtiyaç duymadan, herhangi bir Java derleyicisi ile kolayca derlenebilmektedir. Tüm Android uygulamalarının temelinde bulunur.
  • C++ : Android ve Windows işletim sistemli uygulamalarda C++ dili kullanılabilir.
  • Objective-C : Swift dilinin temeli olan dil ile iOS ve OS X işletim sistemlerinde uygulama geliştirmek mümkündür.
  • C# : Microsoft’un kendi geliştirdiği bu dil, Windows Phone uygulamalarının geliştirilmesine imkan sunar.
  • HTML5 : HTML dilinin 5.versiyonu ve CSS3 ve JavaScript ile birleştirilerek çok daha güçlü mobil uygulamalar geliştirmek mümkün olan bir programlama dilidir.
  • Swift : Apple tarafından iOS ve OS X işletim sistemlerinde uygulama geliştirmek için Objective-C dilinden türemiş bir programlama dilidir.
Bu yazımızda sizlere programlama dillerinden ve kullanım alanlarından bahsettik. Başka bir yazımızda görüşmek üzere