Siber Güvenlik Dünyasına Hoşgeldiniz

Ulusal Siber Güvenlik Akademisi olarak sizlere bu alanda siber güvenlik & ethical hacking eğitimi , günümüz siber saldırılarında kullanılan araç ve teknikleri kullanarak, siber güvenlik konusunda sizlere saldırı ve savunma yönünden eğitimler ile sizlerin çözümler üretebileceğiniz bir siber dünya sunuyoruz .
ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Siber Güvenlik Eğitimlerimiz

Siber Güvenlik Eğitimlerimiz İçin Tıklayınız

Siber Güvenlik Dökümanları

Siber Güvenlik Dökümanları İçin Tıklayınız

Bizimle İletişim Kurun

Uzmanlarımız Sorularınızı Cevaplamaya Hazır.

Forhoux ile doğru iletişim

Forhoux

Moderatör
Yönetici
Moderatör
Katılım
5 Ocak 2020
Mesajlar
16
Tepkime puanı
7
Puanları
3
Evet merhaba dostlarım bugün birlikte doğru iletişim, kibarlık ve empatiyi öğreneceğiz. Günlük hayatta çok kullanmadığımız fakat kullanmamız gereken empati ve kibarlığın önemi sandığımızdan daha çoktur. Çoğu kesim tarafından yanlış anlaşılan kibarlık ve empati toplumun büyük tarafında eziklik, boyun eğme olarak anlaşılır. Fakat tam tersi kibarlık, iyi insan olmanın ilk kuralıdır. Akıllıca kurulan cümleler, kısa-öz cümleler, argo sayılan kelimeleri kullanmadan kurulan cümleler ve bu cümleleri kurarken karşı tarafı kırmamaya özen göstermek iyi bir insan olmanın gerekliliklerindendir. Ne kadar iyi olursanız olun en ufak yanlış hitabınız karşıdaki insanı kırabilir, üzebilir veya size karşı olan düşüncelerini kötü olarak etkileyebilir. Ek olarak belirtmek isterim ki konuşmadan öte gerektiği yerde sessiz kalmak ve karşı tarafın konuşmasını bitirmesini beklemek çok önemlidir. Bunu yapmayan günümüzde sunucular dahil çok okumuş insan var. Sözünüzün yarıda kesilmesi ve insanların kendi fikirlerini size dayatmaya çalışması oldukça sinir bozucu. Bu doğru iletişimin gerçek hayatta etkileri kısaca size birkaç örnek vererek açıklayabilirim.
  • Sevdiğiniz biri ile aranızdaki bağın daha çok artmasını sağlamanız sizin dil ve beden hareketlerinize bağlıdır. Bu konuda oldukça dikkatli olun.
  • Askeriye, polisiye girmek isteyen kardeşlerimin kendilerini iyi bir şekilde ifade etmesi gerekir ki sözlü mülakatlarda bilginiz kadar hitap ve kendinizden emin olup olmadığınıza da bakılır.
  • Bir iş toplantısı veya iş ile ilgili gerekli görüşmelerde ki bu görüşmeleri siz yapıyorsanız etkili iletişim sizi bir adım önde başlatır.
  • Etkili iletişim ile hayatınızda her yerde iz bırakabilirsiniz.
Yukarıdaki saydığım etkili iletişimi lütfen deneyin dostlarım.
 

Serberus

KURUCU
Yönetici
Administrator
Katılım
27 May 2018
Mesajlar
377
Tepkime puanı
364
Puanları
63
Uzmanlık Alanı
PHP
HTML
Kalemine sağlık kardeşim
 
Üst