Siber Güvenlik Dünyasına Hoşgeldiniz

Ulusal Siber Güvenlik Akademisi olarak sizlere bu alanda siber güvenlik & ethical hacking eğitimi , günümüz siber saldırılarında kullanılan araç ve teknikleri kullanarak, siber güvenlik konusunda sizlere saldırı ve savunma yönünden eğitimler ile sizlerin çözümler üretebileceğiniz bir siber dünya sunuyoruz .
ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Siber Güvenlik Eğitimlerimiz

Siber Güvenlik Eğitimlerimiz İçin Tıklayınız

Siber Güvenlik Dökümanları

Siber Güvenlik Dökümanları İçin Tıklayınız

Bizimle İletişim Kurun

Uzmanlarımız Sorularınızı Cevaplamaya Hazır.

  • Ulusal Siber Güvenlik Akademisi olarak sizlere bu alanda siber güvenlik & ethical hacking eğitimi , günümüz siber saldırılarında kullanılan araç ve teknikleri kullanarak, siber güvenlik konusunda sizlere saldırı ve savunma yönünden eğitimler ile sizlerin çözümler üretebileceğiniz bir siber dünya sunuyoruz .

Etik Hack ve Gûvenlik Yazilim Araçlari

N

NeRo

NEFER
NEFER
Katılım
2 Haz 2018
Mesajlar
21
Tepkime puanı
5
Puanları
3
1. Metasploit | Favori Araçlar


Metasploit'i bir hack araçları koleksiyonu olarak aramak yerine, kendi özel araçlarınızı oluşturmak için kullanabileceğiniz bir altyapı olarak adlandıracağım. Bu ücretsiz araç, farklı platformlardaki güvenlik açıklarını bulmanızı sağlayan en popüler siber güvenlik aracıdır. Metasploit, içgörü elde etmenize ve sisteminizdeki zayıflıkları ortaya çıkarmanıza yardımcı olan 200.000'den fazla kullanıcı ve katkıda bulunanlar tarafından desteklenmektedir.
Destekledigi isletim Sistemleri
Windows, Linux, and OS X

You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.

You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.

2. Acunetix WVS | Favori Hacking Araçlari
You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.

Acunetix, bir web sitesinin ölümcül olduğunu kanıtlayabilecek kusurları tarayan ve tespit eden bir web güvenlik açığı tarayıcısıdır (WVS). Bu çok iş parçacıklı araç bir web sitesini tarar ve kötü amaçlı Çapraz Site Komut Dosyası, SQL enjeksiyonu ve diğer güvenlik açıklarını bulur. Bu hızlı ve kullanımı kolay araç, WordPress'teki 1200'den fazla güvenlik açığından WordPress web sitelerini tarar.
Acunetix, kullanıcıların web sitelerinin parola korumalı alanlarına erişmesini sağlayan bir Oturum Sırası Kaydedicisi ile birlikte gelir. Bu araçta kullanılan yeni AcuSensor teknolojisi, yanlış pozitif oranı azaltmanıza olanak tanır. Bu özellikler Acunetix WVS'yi tercih edilen bir hack aracı haline getirdi.
Destekledigi Platform :
Windows Xp ve Ûzeri

You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.


3. Nmap | Favori Hack Araçlari

Ağ Eşleştiricisi olarak da bilinen Nmap, bir bağlantı noktası tarayıcı aracının kategorisine girer. Bu ücretsiz ve açık kaynak korsanlığı aracı, verimli ağ keşif ve güvenlik denetimi sağlayan en popüler liman tarama aracıdır. Geniş bir hizmet yelpazesinde kullanılan Nmap, bir ağda bulunan ana bilgisayarları, hizmetleri, ana bilgisayarların kullandığı işletim sistemlerini, kullanılan güvenlik duvarının türünü ve diğer bilgileri birlikte belirlemek için ham IP paketleri kullanır.
Geçtiğimiz yıl Nmap, yıl ödüllerinin çoklu güvenlik ürünlerini kazandı ve The Matrix Reloaded, Die Hard 4 ve diğerleri de dahil olmak üzere birçok filmde yer aldı. Komut satırında mevcut olan Nmap çalıştırılabilir, gelişmiş bir GUI avatarında da gelir.
Destekledigi Platformlar
Windows, Linux, and OS X.

You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.

You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.

4. Wireshark | Favori Hack Araçlari

Wireshark, bir ağ içindeki güvenlik açığını keşfedip güvenlik duvarı kural kümelerini inceleyen iyi bilinen bir paket oluşturma aracıdır. Ağları analiz etmek ve yüzlerce protokolün derinlemesine taranması ve derinlemesine taraması için binlerce güvenlik uzmanı tarafından kullanılır. Wireshark, Ethernet, IEEE 802.11, PPP / HDLC, ATM, Bluetooth, USB, Token Ring, Frame Relay, FDDI ve diğerlerinden canlı verileri okumanıza yardımcı olur.

Bu ücretsiz ve açık kaynak aracı orijinal olarak Ethereal olarak adlandırıldı. Wireshark ayrıca TShark adlı bir komut satırı sürümünde geliyor.
Destekledigi isletim sistemleri
Linux, Windows, and OS

You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.

5. oclHashcat | Favori Hack Araçlari


You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.


Şifre kırma günlük olarak yaptığınız bir şey ise, ücretsiz şifre kırma aracı Hashcat farkında olabilirsiniz. Hashcat CPU tabanlı bir şifre kırma aracı iken, oclHashcat GPU'nuzun gücünü kullanan gelişmiş sürümüdür.

oclHashcat, dünyanın ilk ve tek GPGPU tabanlı motoruyla dünyanın en hızlı şifre kırma aracını çağırıyor. Bu aracı kullanmak için NVIDIA kullanıcıları ForceWare 346.59 veya daha yenisini gerektirir ve AMD kullanıcıları Catalyst 15.7 veya sonraki sürümünü gerektirir.

Bu araç, çatlama için aşağıdaki saldırı modlarını kullanır:

Düz
kombinasyon
Kaba kuvvet
Melez sözlük + maske
Hibrit maske + sözlük

Diğer bir önemli özellikten bahseden oclHashcat, MIT lisansı altında, ortak Linux dağıtımlarının kolay entegrasyonuna veya paketlenmesine olanak veren açık kaynaklı bir araçtır.
Destekledigi isletim sistemi:Linux


Nessus Vulnerability Scanner | Favori Hack Araçlari

You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.

2017'nin en iyi ücretsiz güvenlik aracı, bir istemci-sunucu çerçevesinin yardımıyla çalışır. Tenable Network Security tarafından geliştirilen araç, sahip olduğumuz en popüler savunmasız tarayıcılardan biridir. Nessus, farklı kullanıcı tiplerine farklı amaçlar sunmaktadır - Nessus Home, Nessus Professional, Nessus Manager ve Nessus Cloud.
Nessus kullanarak, uzaktan erişim hatası algılama, yanlış yapılandırma uyarısı, TCP / IP yığınına karşı hizmet reddi, PCI DSS denetimlerinin hazırlanması, kötü amaçlı yazılım tespiti, hassas veri aramaları vb. Içeren birden fazla güvenlik açığı türünü tarayabilir. Sözlük saldırısı başlatmak için, Nessus Ayrıca dışarıdan popüler bir araç Hydra çağırabilir.

Yukarıda belirtilen temel işlevselliklerin dışında, Nessus, IPv4, IPv6 ve karma ağlarda birden çok ağı taramak için kullanılabilir. Zamanlanmış taramayı seçtiğiniz saatte çalışacak şekilde ayarlayabilir ve daha önce taranan ana bilgisayarların tümünü veya bir bölümünü seçmeli ana bilgisayar yeniden taramasını kullanarak yeniden tarayabilirsiniz.

Destekledigi Sistemler:
Windows 7 and 8, Mac OS X, ve linux sistemleri: Debian, Ubuntu, Kali Linux etc.

7. Maltego | Favori Hack Araçlari

You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.


Maltego, etrafınızdaki siber tehditlerin bir resmini çizmek için titiz madencilik ve bilgi toplama hizmeti sunan açık kaynaklı bir adli tıp platformudur. Maltego, altyapınızdaki ve çevresindeki ortamdaki arıza noktalarının karmaşıklığını ve ciddiyetini göstermede çok başarılıdır.
Maltego, insanlar, şirketler, web siteleri, alanlar, DNS adları, IP adresleri, belgeler ve neyin gerçek dünya bağlantılarını analiz eden harika bir bilgisayar korsanlığı aracıdır. Java'ya dayanan bu araç, tarama yaparken kayıp özelleştirme seçenekleriyle kullanımı kolay bir grafik arayüzde çalışır.
Destekledigi isletim sistemleri:
Windows, Mac, and Linux.

8. Social-Engineer Toolkit |Favori Hack Araçlari Sosyal Aglar

indir:
You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.
set/

Ayrıca, Mr. Robot'da da yer alan TrustedSec'in Sosyal-Mühendis Araç Seti, kimlik bilgisi hasatı, kimlik avı saldırıları ve daha fazlası gibi çeşitli sosyal mühendislik saldırılarını simüle etmek için gelişmiş bir çerçevedir. Gösteride, Elliot, Social-Engineer Toolkit'ten SMS aldatma aracını kullanarak görülüyor.

Bu Python-tahrikli araç, iki milyondan fazla indirme ile sosyal mühendislik penetrasyon testleri için standart bir araçtır. Saldırıları otomatikleştiriyor ve gizlice e-postalar, kötü niyetli web sayfaları ve daha fazlasını üretiyor.
Desteklendigi isletim sistemleri:
Mac OS ve Windows
Netsparker | Favori Hack Araçlari

You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.

Netsparker, SQL enjeksiyonu ve yerel dosya indüksiyonu gibi kusurları bulan ve bu sayede düzeltici eylemleri salt okunur ve güvenli bir şekilde öneren popüler bir web uygulaması tarayıcısıdır. Bu bilgisayar korsanlığı aracı bir istismar kanıtı oluşturduğundan, güvenlik açığını kendiniz doğrulamanız gerekmez. Bir kusuru otomatik olarak doğrulayamazsa, sizi uyarır. Bu bilgisayar korsanlığı aracını kullanmaya başlamak çok kolay. Sadece URL’yi girin ve bir tarama yapmasına izin verin. Netsparker, JavaScript ve AJAX tabanlı uygulamaları destekler. Dolayısıyla, farklı türde web uygulamalarını taramak için tarayıcıyı yapılandırmanız veya bazı karmaşık tarama ayarlarına güvenmeniz gerekmez.

Netsparker'ın profesyonel sürümü için para ödemek istemiyorsanız, kullanabileceğiniz bir demo sürümü de var.
Destekledigi isletim sistemleri:
Windows

10. w3af | Favori Hack Araçlari

w3af, hackerlar ve penetrasyon test cihazları tarafından yaygın olarak kullanılan ücretsiz ve açık kaynaklı bir web uygulaması güvenlik tarayıcısıdır. w3af, web uygulaması saldırı ve denetim çerçevesi anlamına gelir. Bu bilgisayar korsanlığı aracını kullanarak, penetrasyon testi görevlerinde daha fazla kullanılabilecek güvenlik açığı bilgileri edinilebilir. w3af, 200'den fazla güvenlik açığını (çapraz site komut dosyası yazma, SQL Injection, PHP yanlış yapılandırmaları, tahmin edilebilir kimlik bilgileri ve işlenmemiş uygulama hataları gibi) tanımlamayı ve bir web uygulaması (ve web sitesi) daha güvenli hale getirmeyi iddia eder.
Destekledigi isletim sistemleri:
Linux, BSD, and OS X. On Windows

You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.

You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.

 
N

NeRo

NEFER
NEFER
Katılım
2 Haz 2018
Mesajlar
21
Tepkime puanı
5
Puanları
3
Konu Gûncel.. Yenîiaraçlar eklendikçe gûncel kalacaktir.Lutfen Kirik link veya acilmayan link olursa bildirin.
Diger Araçlar:
Güvenlik Açığı Bulma Araçları:Netsparker, sqlmap, Core Impact, WebGoat, BeEF
Adli Bilisim Araçlari:Helix3 Pro, EnCase, Autopsy
Port Tarayicilari ve Port Bulma Araçlari:Unicornscan, NetScanTools, Angry IP Scanner
Trafik izleme Araçlari: Nagios, Ntop, Splunk, Ngrep, Argus
Debug Araçlari:IDA Pro, WinDbg, Immunity Debugger, GDB
Rootkit Dedektörleri: DumpSec, Tripwire, HijackThis
Şifreleme Araçlari:KeePass, OpenSSL, OpenSSH/PuTTY/SSH, Tor
Şifre Kirici Araçlari: John the Ripper, Aircrack, Hydra, ophcrack
 
W

Wingless

NEFER
NEFER
Katılım
3 Mar 2019
Mesajlar
20
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Sağolasın.
 
Üst