Siber Güvenlik Dünyasına Hoşgeldiniz

Ulusal Siber Güvenlik Akademisi olarak sizlere bu alanda siber güvenlik & ethical hacking eğitimi , günümüz siber saldırılarında kullanılan araç ve teknikleri kullanarak, siber güvenlik konusunda sizlere saldırı ve savunma yönünden eğitimler ile sizlerin çözümler üretebileceğiniz bir siber dünya sunuyoruz .

• Ulusal Siber Güvenlik Akademisi olarak sizlere bu alanda siber güvenlik & ethical hacking eğitimi , günümüz siber saldırılarında kullanılan araç ve teknikleri kullanarak, siber güvenlik konusunda sizlere saldırı ve savunma yönünden eğitimler ile sizlerin çözümler üretebileceğiniz bir siber dünya sunuyoruz .

Doktorun İlacı Tekniği.

BlackEdition

NEFER
NEFER
Onursal Ünvan
Selamlar Herkese.
Bugün bahsedeceğim konu sosyal mühendislikteki doktorun ilacı tekniği bu tekniğe "doktorun ilacı" demeyi seçtim çünkü hedefe kendi ilacını yedireceğiz :)
Kısacası teknikten bahsedeyim bazı insanların zihinlerinde bazı kelimeler yer etmiştir ve o kelimeden bahsedilmesi hemen aklındaki düşünceyi tetikler bizde bundan faydalanarak hedefimizden bir nevi zihin yönlendirme ile gerekli bilgileri alacağız yada istediğimiz şeyi yaptırtacağız.Hemen bir örnekle bunu somutlaştıralım (NOT:Örnek Alıntıdır).Ben size sadece tekniği anlatıyorum bunu geliştirmek ve uygulamak size kalmış.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Diyelim ki fikir aşılayacağınız kişi bir devrimci. Ona bir şey yaptırmak istiyorsunuz.Eleştirdikleri şey devletin genel durumu olur ve “değişim” kelimesi zihinlerinde amaçlarından dolayı yer edinmiştir. Sorunumuz şu olsun. Bu arkadaşınızdan arabasını ödünç alacaksınız. Çok ihtiyacınız var. Ama arabayla akşam eve dönecek. Araba ise size hemen lazım. Böyle bir durumda şu şekilde bir sohbet gerçekleşebilir. + Ahmet, abi senin arabayı bu akşamlık alabilir miyim? Nolur çok lazım. -Kanka vermek istedim ama akşam eve arabayla dönmem lazım biliyosun. Bu durumda kendi ilacını veriyoruz. +Oğlum acil lazım. Bir gün de eve otobüsle git be abi. Bi "değişiklik", bi "farklılık" olur senin için de hem. Zaten "ilk defa" istiyorum böyle bir şeyi. Ne olur "bir kere" de otobüsle dönsen eve. Zaten önemli olmasa istemezdim. Bizimkiler geliyor. Onları alıcam otogardan akşam. Daha sonra bu isteğimizi destekleyecek şekilde konuşmayı sürdürüyoruz. +Hem bugün geç çıkacaksın saat 9 gibi 500T boş oluyo rahat rahat gidersin. Ona binemesen de 2-3 tane "farklı" otobüs var sizin oraya. Rahat gidersin yani. Bizimkileri aldıktan sonra getiririm. Biliyosun benim arabayı "yeni" tamire verdim. Bak söz hiçbir hasar gelmeyecek.(NOT: Burada devrimcileri örnek vermemin sebebi aklıma ilk gelen kişiler olması)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(Bu arada koyu şekilde yazılan yerlere vurgu yapmalısınız)
Bakın anlattığım şeyin basit gözüktüğünü biliyorum. Ama basit gözüktüğü kadar da etkili bir teknik. Atıyorum bir feministle bir şey tartışıyorsanız bu gibi kişilerin de zaafları genellikle “fikir özgürlüğü” veya “eşitlik” olur. Ancak vurgu yapacağınız noktaları belirlemek ve konuşmayı yazmak tamamen sizin yeteneğinize kalmış bir şey.