Siber Güvenlik Dünyasına Hoşgeldiniz

Ulusal Siber Güvenlik Akademisi olarak sizlere bu alanda siber güvenlik & ethical hacking eğitimi , günümüz siber saldırılarında kullanılan araç ve teknikleri kullanarak, siber güvenlik konusunda sizlere saldırı ve savunma yönünden eğitimler ile sizlerin çözümler üretebileceğiniz bir siber dünya sunuyoruz .
ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Siber Güvenlik Eğitimlerimiz

Siber Güvenlik Eğitimlerimiz İçin Tıklayınız

Siber Güvenlik Dökümanları

Siber Güvenlik Dökümanları İçin Tıklayınız

Bizimle İletişim Kurun

Uzmanlarımız Sorularınızı Cevaplamaya Hazır.

• Ulusal Siber Güvenlik Akademisi olarak sizlere bu alanda siber güvenlik & ethical hacking eğitimi , günümüz siber saldırılarında kullanılan araç ve teknikleri kullanarak, siber güvenlik konusunda sizlere saldırı ve savunma yönünden eğitimler ile sizlerin çözümler üretebileceğiniz bir siber dünya sunuyoruz .

Backtrack işletim sistemi tanıtımı

FedaiR4

FedaiR4

NEFER
NEFER

Penetrasyon (Pentest) testi ve güvenlik denetimi artık her sistem yöneticisinin "atanan diğer görevlerinin" bir parçası. BackTrack Linux (
You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.
) acemiden uzmana kadar her beceri seviyesi için sızma testi için tasarlanmış özel bir dağıtımdır. Tek bir Linux dağıtımında bulunan en büyük kablosuz bilgisayar korsanlığı, sunucu kullanımı, web uygulaması değerlendirme, sosyal mühendislik araçları koleksiyonudur.

BackTrack Linux, uzmanlaşmış bir Linux dağıtımının güzel bir örneğidir. Tek amacı ağınızı, cihazlarınızı ve sistemlerinizi güvenlik açıkları açısından test etmektir. BackTrack, güvenlik uzmanları ve profesyonel bilgisayar korsanları tarafından kullanılan birçok güvenlik ve bilgisayar korsanlığı aracı ile doludur. Tüm araçları tek bir yerde arıyorsanız, budur.

Zenmap ve wireshark gibi birkaç grafik araç içermesine rağmen, bu dağıtımı kullanmak için komut satırını sevmelisiniz . Grafik modda bile (Gnome masaüstüyle gelir), uygulamaların çoğu bir terminal penceresinde açılır. Neyse ki, her komut satırı uygulaması açılır ve yardım metnini görüntüler; böylece ekrandaki komut referansına başvurabilirsiniz.

BackTrack, yalnızca BackTrack'in kendi depoları aracılığıyla güncellemeniz gereken, Debian tabanlı, son derece özelleştirilmiş bir Linux dağıtımıdır.

Dağıtım, yaklaşık 2GB boyutunda bir önyüklenebilir, canlı DVD'dir. Bir sabit diske veya USB sürücüye kurmaya karar verirseniz, yükleme neredeyse 7GB'a genişler. BackTrack, bir USB sürücüsüne kurulum için mükemmeldir, böylece sabit disk kurulumundan daha taşınabilir ve daha güvenlidir. 16GB'lık bir USB sürücü, dosya ve verileri kaydetmek için yüklemeyi bol miktarda alana sahip tutar.
Müşterileriniz için güvenlik denetim raporları yazabilmeniz için verilerinizi bilgi toplama uygulamalarınızdan kaydetmeniz gerektiğini unutmayın. Live DVD güçlüdür, ancak sabit diskten veya USB diskten oldukça yavaştır. DVD'yi kullanıyorsanız, topladığınız bilgileri kaydetmek için bir USB sürücüsü veya monte edilebilir bir sabit disk bölümü kullanın.

Dağıtıma Neler Dahil?
BackTrack Dağıtım aşağıdaki ana araç kategorilerini içerir:
+Bilgi toplama
+Güvenlik Açığı Değerlendirmesi
+Sömürme Araçları
+Root
+Erişim Bakımı
+Tersine mühendislik
+RFID Araçları
+Stres testi
+Adli
+Raporlama Araçları