Siber Güvenlik Dünyasına Hoşgeldiniz

Ulusal Siber Güvenlik Akademisi olarak sizlere bu alanda siber güvenlik & ethical hacking eğitimi , günümüz siber saldırılarında kullanılan araç ve teknikleri kullanarak, siber güvenlik konusunda sizlere saldırı ve savunma yönünden eğitimler ile sizlerin çözümler üretebileceğiniz bir siber dünya sunuyoruz .
ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Siber Güvenlik Eğitimlerimiz

Siber Güvenlik Eğitimlerimiz İçin Tıklayınız

Siber Güvenlik Dökümanları

Siber Güvenlik Dökümanları İçin Tıklayınız

Bizimle İletişim Kurun

Uzmanlarımız Sorularınızı Cevaplamaya Hazır.

  • Ulusal Siber Güvenlik Akademisi olarak sizlere bu alanda siber güvenlik & ethical hacking eğitimi , günümüz siber saldırılarında kullanılan araç ve teknikleri kullanarak, siber güvenlik konusunda sizlere saldırı ve savunma yönünden eğitimler ile sizlerin çözümler üretebileceğiniz bir siber dünya sunuyoruz .

Hacking Nedir ? Nasıl Yapılır ? Security Hakkında Temel Bilgiler #1 2019-10-24

No permission to download
Hacking Nedir ? Siber Güvenlik Nedir ?

Hacking hackleme işlemidir hackleme işlemini gerçekleştiren kişilere hacker denir.
Hacker,
You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.
'nun internet üzerindeki sözlüğüne göre bu kelimenin anlamı "Bilgisayar ve haberleşme teknolojileri konusunda bilgi sahibi olan, bilgisayar programlama alanında standartın üzerinde beceriye sahip bulunan ve böylece ileri düzeyde yazılımlar geliştiren kişi" olarak tanımlanır.
Yani bir hackerin en az editleyebilecek düzeyde bir programlama bilgisi olması gerekir. Tavsiyem(PHP ve PYTHON)
Peki hacking işlemi nasıl gerçekleşir.
Arkadaşlar şuan Pentester olarak çalışıyorum ve işim gereği hacking hakkında bilgim var ve bilgilerimi SDN Forumuna aktarmayı istiyorum bu makaleyi yazma amacım hackerların nasıl hacking işlemini gerçekleştirdiğini öğreterek bu makaleyi okuyan kişileri bilgilendirmek istiyorum maksat önlem almak sonuçta bilgili bir insanı hacklemek daha zordur ama bilgisiz olan insanı hacklemek daha kolay olur. Sizde bu makale sayesinde bilgilenirseniz daha zor hacklenirsiniz;)
Şimdiii dönelim konumuza
Hacking işlemi gerçekleştirmek için işletim sistemi önemlidir. Ben çift işletim sistemi kullanıyorum BlachArch Linux Ve Windows10 Ama yeni başlayan arkadaşlara önerim şudur ilk sene Sadece Kalı Linux kullanıp işletim sistemine alışsınlar zaten bütün Hacking Tooları kali linux'ta kurulu geliyor.İlk sene kalı linux kullandıktan sonra çift işletim sistemine geçiş yapabilirsiniz.Şimdi dediğim gibi Kalı Linux tavsiye etmemin sebebi daha önce de dediğim gibi hacking toollarının kurulu gelmesi.Ama derseniz ki ben linux istemiyorum kardeş yok mu bunun Windows'ta kullanmanın yolu VAR. Bunu Windows'ta kullanmanın yolu pentest box programıdır Google'da rahatça indirebilirsiniz pentest box sayesinde Kalı Linux'da kurulu gelen tooların çoğu ama hepsi değil Windows'ta çalıştırılabiliyor .Özellikle tavsiyem Kali linuxtur pentest box sadece bir alternatif olabilir.
Hacking sadece 2 yöntem sayesinde gerçekleşir.
1-Sosyal mühendislik ile
2-Yazılımsal probremler yüzünden oluşan güvenlik açıkları ile


2'nci yöntem çok uzun ve çok derin bir işlem olduğu için bunu Shift delete'deki ayrı bir makalede yazacağım.

1-Sosyal Mühendislik
Bu yöntem en kolay ama en tehlikeli yöntemdir. Sosyal mühendislik sanaldaki adıyla SM ,şifreler kredi kartı bilgileri kişisel bilgiler vb. Bilgileri çalmaya bağlıdır aslında hacking işleminin hepsi bunları çalmaya bağlıdır ama SM'de yazılım daha arka plandadır. Facebook Twitter Instagram gibi sosyal medya sitelerinde çalınan hesapların çoğu bu yöntem ile çalınır (Sakın çalmayın herhangi bir sorumluluk almam)
Şimdi size bir sorum olacak.
Hiçbir yazılım bilginiz yok ve sevgiliniz size Instagram şifresini söylemiyor onun şifresini nasıl öğreneceksınız??
Dıııt yanlış cevap tabiki de yalvarmayacaksınız :D
Bunu yapmanın basit yöntemleri var örneğin
shadow.co sitesi gibi ama bu en basiti diğer işlemler için ya çok iyi bir yalancı olmanız lazım yada en az editleyebilecek düzeyde PHP bilmeniz lazım z-shadow.co sitesinin mantığı çok basittir kayıt olun ve kendinize Instagram için link oluşturun size verdiği linkte bir Instagram giriş sayfası olacaktır ancak url'si çok farklı olacaktır. Bu linke giren insan eğer bilgisizse veya saf ise kendi Instagram kullanıcı adını şifresini bu fake Instagram login sayfasına verecektir . Enterladığında site abuk subuk yerlere yönlenir en sonunda kurban vazgeçer ama o Enter tuşuna bastığında şifresinin loglanıp z-shadow.co'da bu linki oluşturan korsana iletildiğinden haberi bile yoktur.
z-shadow.co sitesinin temel mantığı budur.
Diğer bir yöntem Fake Scriptlerdir
Aslında z-shadow'da Fake script sitesidir.
Yazar
Serberus
Downloads
0
First release
Last update
Değerlendirme
0.00 yıldız(lar) 0 rating

More resources from Serberus

Share this resource

Üst