Siber Güvenlik Dünyasına Hoşgeldiniz

Ulusal Siber Güvenlik Akademisi olarak sizlere bu alanda siber güvenlik & ethical hacking eğitimi , günümüz siber saldırılarında kullanılan araç ve teknikleri kullanarak, siber güvenlik konusunda sizlere saldırı ve savunma yönünden eğitimler ile sizlerin çözümler üretebileceğiniz bir siber dünya sunuyoruz .
ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Siber Güvenlik Eğitimlerimiz

Siber Güvenlik Eğitimlerimiz İçin Tıklayınız

Siber Güvenlik Dökümanları

Siber Güvenlik Dökümanları İçin Tıklayınız

Bizimle İletişim Kurun

Uzmanlarımız Sorularınızı Cevaplamaya Hazır.

  • Ulusal Siber Güvenlik Akademisi olarak sizlere bu alanda siber güvenlik & ethical hacking eğitimi , günümüz siber saldırılarında kullanılan araç ve teknikleri kullanarak, siber güvenlik konusunda sizlere saldırı ve savunma yönünden eğitimler ile sizlerin çözümler üretebileceğiniz bir siber dünya sunuyoruz .

5 Adımda Websitenizi Hacklenmez Kılın! 2019-10-24

No permission to download
İşte 5 Madde

1-Host Seçimi.
Arkadaşlar web siteniz ne kadar güncel olursa olsun eğer Host firmanızda ki sitenizin içinde bulunduğu server Shell yiyorsa ve Rootlanabiliyorsa hacklenmeniz an meselesi. (En Güvenli Hosting Siteleri)

2-Warez Script Kullanmayın!
Arkadaşlar diyelim ki Xenforo script kullanan bir forum kuracaksınız ama XenForo'ya para vermek istemiyorsunuz. Aklınıza hemen warezini bulmak geliyor ancak şöyle bir sıkıntı oluyor internette XenForo warezini paylaşan 50 site varsa 30'unda Backdoor vardır yani saldırgan kişi XenForo scripte Backdoor'unu yerleştir ve paylaşır siz bu scripti indirip web sitenize kurarsınız ardından saldırgan Backdoor ile bağlantı kurup sitenizi hackler yani diyeceğim siz siz olun Warez'e bulaşmayın parasını verin, rezil olmayın (Warez pişmanlıktır !)

3-FTP Ve MySQL Şifrelerinizi Bulunması Zor Yapın.
Arkadaşlar FTP ve MySQL şifrelerinizi olabildiğince zor yapın çünkü çoğu saldırgan Brute Force ile FTP ve MySQL şifrelerinizi kırabiliyor.

4-CloudFlare Veya Benzeri Firewalllar Kullanın !
Arkadaşlar CF ve bunun gibi sistemler sitenizi gerçekten oldukça koruma altına alıyor sitenizin ip adresini gizlediğinden siteniz kötü bir Host firmasında bulunsa bile Hackerlar bunu bypass edemiyebiliyorlar hele ki firewall üstüne firewall kurmuşsanız.
Yani şöyle diyeyim saldırgan sizin sitenizin reel ip adresini öğrenemediğinden sizinle aynı sunucudaki siteleride göremez ve bu şekilde saldırıların %30'unu engellemiş olursunuz.(Aynı zamanda CF sizi DDos saldırılarından da korur.)

5-Vps Sunucu Kullanın !
Arkadaşlar Vps (Virtual Private Server) Sunucu kullanmanız sizi %70 hacklenemez kılan şeydir. Hosting firmalarından Host almak yerine Vps sunucu almanız büyük bir oranda sizi güvende tutar. Çünkü Vps sunucu da Koskoca sunucu sadece sizin olur ve içinde sadece sizin siteniz bulunursa neredeyse hacklenemez olursunuz. Host alırsanız içerisinde 30-200 kadar (rakamlar sallanmıştır fazla veya az olabilir çünkü bir sınırlama yoktur.) site olabilir sizin web sitenizde açık bulamayan hackerler diğer sitelerde açık bulup sizi hacklerler bu da istemediğimiz bir durum.
Arkadaşlar yukarıdaki 5 maddeyi uyguladığınızda iddia ediyorum %99 hacklenemez olursunuz. O %1'lik ihtimal de Web App'da oluşabilecek zaafiyetlerden dolayı :D
Yazar
Serberus
Downloads
0
First release
Last update
Değerlendirme
0.00 yıldız(lar) 0 rating

More resources from Serberus

Share this resource

Üst