Siber Güvenlik Dünyasına Hoşgeldiniz

Ulusal Siber Güvenlik Akademisi olarak sizlere bu alanda siber güvenlik & ethical hacking eğitimi , günümüz siber saldırılarında kullanılan araç ve teknikleri kullanarak, siber güvenlik konusunda sizlere saldırı ve savunma yönünden eğitimler ile sizlerin çözümler üretebileceğiniz bir siber dünya sunuyoruz .

• Ulusal Siber Güvenlik Akademisi olarak sizlere bu alanda siber güvenlik & ethical hacking eğitimi , günümüz siber saldırılarında kullanılan araç ve teknikleri kullanarak, siber güvenlik konusunda sizlere saldırı ve savunma yönünden eğitimler ile sizlerin çözümler üretebileceğiniz bir siber dünya sunuyoruz .

Negatif GÜÇ : DECCAL

Günümüzün en çok merak edilen konularından bir kısmı DECCAL-HZ.MEHDİ (A.S) - HZ.İSA dır.
Şimdilik Biraz DECCAL den bahsedeceğim.
Ayrıca şu konuya da değinmek istiyorum : Yazılan bilgiler kendi yorumlama şeklime göre değil. Nasıl ki Kuranı kerimin tefsir edilmesi ve derinlemesine bir manası varsa aynı şekilde hadisi şeriflerinde tefsirleri vardır kafamıza göre yorumlayamıyoruz. Yorumlamıyorum.
Kafamıza göre yorum yaparsak ALLAH korusun dinden çıkmaya bile sebep olabilir.
Konumuza başlayalım :
Peygamberimiz(S.A.V) in ahir zamanı anlatan pek çok hadisinde Deccalin kıyametin en önemli alametlerinden biri olduğunu bildirilmiştir.Hadislerde ayrıca Deccalin,karmaşa ve huzursuzluğun yaygınlaşmasına sebep olan,insanları ahlaksızlığa ve kötülüğe iten,kitleleri inkara ve isyana yönlendiren, terörün ve şiddetin kaynağı olacağına dair pek çok işaret yer almaktadır.Evet arkadaşlar şimdi bu verilere göre Peygamberimizin bildirmiş olduğu bir kaç hadisi şerifini paylaşacağım sizinle böylelikle Deccalin ne denli bir tehlike olarak geldiğini kestirebileceğiz.Aynı şekilde böyle bir fitneden de nasıl uzaklaşabileceğimiz hakkında da bilgiler sunacağım.
Peygamberimiz (S.A.V) Deccalin fitnesinin büyüklüğüne dikkat çekerek tüm müslümanları bu tehlikeye karşı şöyle uyarıyor :
"ALLAH'ın Hz. Adem'i yaratmış olduğu günden bu yana , Deccalin fitnesinden daha büyük bir fitne olmamıştır."
peygamberimiz (S.A.V)'in hadislerinde deccalin ortaya çıkacağı tarihe yönelik de bazı bilgiler yer almaktadır.Peygamberimizin (S.A.V) yine bir hadisi şerifinde deccalin yüzyılın başında çıkacağını bildirir:
"Dünya kurulduğundan bu yana her yüzün başında önemli bir olay olmuştur.Bir yüzün başlarında da Deccal çıkar ve Meryem oğlu İSA (A.S) nüzül ederek (inerek) onu yok eder."
bu hadisi şerifi teyit eden bir çok hadisi şerif var elbette bunları zaman zaman paylaşmayı düşünüyorum inşAllah :) bir anda sizleri yormamak lazım sindire sindire konumuza devam ediyorum :)
DECCAL'in en önemli özelliği de şudur arkadaşlar , insanları din ahlakından uzaklaştırmak için faaliyet göstermesi Tüm dünyaya Kuran ahlakını hakim kılmakla görevli olan HZ. İSA ve HZ.MEHDİ (A.S) 'a karşı batıla dayalı bir mücadele vermesi olacaktır.
SON OLARAK :
Hadislerin işaretlerine göre , Deccalin HZ.İSA ve HZ.MEHDİ ye karşı yürüteceği bu büyük faaliyet çok yönlü olacak,Deccal amacına ulaşabilmek için çok farklı yöntem ve taktikler kullanacaktır.İnsanları Allah'ı anmaktan,Kuran'da bildirilen ahlakı yaşamaktan,HZ.İSA ve HZ.MEHDİ 'ye uymaktan alıkoyabilmek için her türlü fitne için taktik uygulayacaktır . Bu taktikleri de inşALLAH ilerde yazmaya çalışacağım .
Sormak istediklerinizi ve merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin :) Bilmediğim yerde bende araştırır sizinle birlikte öğrenirim :)
buraya kadar sabırla okuduğunuz için RABBİM razı olsun ve MUHAMMED (S.A.V) ümmetini DECCALin fitnesinden muhafaza etsin.
Bir de kusurlarım varsa affola :)
HAYIRLI ÇALIŞMALAR CÜMLETEN :)

Aus

Moderatör
Yönetici
Benim anlamadigim birseyler var hz isa kendi kitabini tamamlamaya gelmemismiydi?

Tanri bizi sevdigi icin en son olarak onu yollamamismiydi ? Bu yazida onlar kuran icin var gibi geldi yanlissam duzeltin incilde yazanlardan bahsediyorum bende

Öncelikle şunu söylemeliyim ki incilin şuanda gerçek nushası piyasada yok. Belirli sayıda var ama asla ortaya okunsun diye koyulmuyor.Çünkü gerçek nüshasındaki hakikatlerle kendilerinin uyduğu incille uyuşmuyor.Zaten incilin gerçek nushası ortada olsaydı bugün aklını kullanan tüm hristiyanlar müslüman olurlardı.Yukarıda iddaa ettiğiniz HZ.isanın kendi kitabını tamamlaması konusuna gelince incilde hiçbir zaman şekilde böyle bir metin geçmez diyeceksin ki nushası ortalıkta yok nasıl biliyorsun? Kuranı kerimden tabi ki. dört büyük kutsal kitaplar birbirlerini doğrular,teyit ederler.
yalnış anlamazsanız bir hatayı da düzeltmek isterim.TANRI kelimesi bizim dinimizce uygun değildir biz Allah kelimesinin yerine ve hatta esmaül hüsnadan başka,Allahın sıfatlarından ayrı bir kelime kullanmamaya dikkat ediyoruz.
nedeni de şu : Tanrı =çok fazla yaratıcısı olan bir kelime olarak geçer.(birden fazla yaratıcı demek).ve yaratmak sadece Allaha mahsustur. tanrılara değil.
Fakat Allah kelimesi daha farklıdır. Yüce yaratıcımız Tektir. İslam dışındaki tüm dinlerde ve inanışlarda çok yaratıcı varlığın olduğu açık ve gerçektir ama hak değildir.
“Ve Allah katında tek din İslamdır” ayeti kerimesince dinimizin tek ve yek olduğu Rabbimiz tarafından bizlere bildirilmiş ve diğer kutsal kitapların hükmü nesh edilmiştir(kaldırılmıştır).
Devam edecek olursak Allah peygamberimiz(S.a.v) hürmetine bizleri yarattı. Son peygamber olarak gönderdi . Hz . İsa (as) son peygamber değildir ve tamamlanacak incil yoktur o zamanda tamam olarak inmiştir. Yaşanmıştır ve bitmiştir.
Hz.İsa (a.s) ın göğe kaldırılmasının sebepleri vardır. Birisi ;
Hz.İsa (a.s) Allahu tealanın incilde bildirdiği peygamberimizi bilip ümmetinin bir çok güzelliklere mazhar olacağını öğrendikten sonra devamlı Allaha dua etmiştir “Ya Rabbi beni son peygamberin ümmetinden eyle” duası kabul olunmuş ve göğe kaldırılmıştır. Diğer taraftan hem kıyamet alametidir hemde ibretlik olsun diye mucize olarak Allah bizlere sunmuştur.
Son olarak bize indirilmiş Kuranı kerimi okuyup tefsir edip anlamadan önce günümüzdeki tahrif edilmiş (boulmuş) kitapları okumak sadece aklınızın karışmasına neden olur. Ve Allah korusun olurda sorduğunuz kişi islamı onun öncesindeki kitapları saçma sapan ehli sünnet (peygamberimizin ve ashabının gittiği yoldan gitmek) dışında yorumlar ve anlatırsa bir daha toparlanmanız gerçekten zorlaşabilir.
Umarım açıklayıcı olmuştur yazdıklarım
Başka sorularınız olursa sormaktan çekinmeyin.
Allaha emanetsiniz.

Aus

Moderatör
Yönetici
Öncelikle şunu söylemeliyim ki incilin şuanda gerçek nushası piyasada yok. Belirli sayıda var ama asla ortaya okunsun diye koyulmuyor.Çünkü gerçek nüshasındaki hakikatlerle kendilerinin uyduğu incille uyuşmuyor.Zaten incilin gerçek nushası ortada olsaydı bugün aklını kullanan tüm hristiyanlar müslüman olurlardı.
hocam bu sozunuze hitafen konusmak isterimki Muslumanlarin baska dini kotulemeleri bir muslumana yakismaz (bu bir nevi kotulemektir) neden diyorum eger kuran da bu kitaplar kabul ediliyorsa simdi neden degisitirildi diye israr ediliyor ? incili okudugunuzu bir cumlenizden anlamis olarak size sormak isterim
Kuranda da yazildigi gibi incildede tanrinin sozu degistirelemez diye birsey varmidir yokmudur ? birde hz muhammedden hadis var mi degistirildi diye ?
Varsa kuranda ki ne kadar guvenilirdir ?(degistirildigini iddaa edenlere)
HZ.isanın kendi kitabını tamamlaması konusuna gelince incilde hiçbir zaman şekilde böyle bir metin geçmez diyeceksin ki nushası ortalıkta yok nasıl biliyorsun? Kuranı kerimden tabi ki. dört büyük kutsal kitaplar birbirlerini doğrular,teyit ederler.
Kuran i kerimde dediginiz uzere birbirini dogrular teyit eder diyorsunuz fakat kitap degistirildi diyorsunuz bunu peygamberden once degil sonra degistirildigini iddaa ederseniz yine ayni soruyu sormak zorunda kalicam kitaplarda tanrinin sozu degistirilemez oldugu neden vurgulanmaktadir?
ve Turkce olarak MATTA ingilizce olarrak Mattew 5-17 okumanizi isterim okudugumu hatirliyordum bulmasi zor oldu buda
HZ.isanın kendi kitabını tamamlaması konusuna gelince incilde hiçbir zaman şekilde böyle bir metin geçmez
mattew oyle demiyor sanirim. birde kitaplar var evet fakat bana bir adet somut degisiklik gosterebilirmisiniz. ana konudan sapmis merak etmiyor degilim sizin bu bilginizi cok iddaali degisti cok kotu dediginizde heycanlandim.
Hz . İsa (as) son peygamber değildir ve tamamlanacak incil yoktur
buna yine mattew un kitaplarini tekrar etmenizi isterim cok vakit almaz turkce biblelarda mevcuttur ki sanirim sizde bitane var? baska birzamanda isa tekrar gelicegini soyler. ama hic biryerde muhammed peygamberin bir bilgisi gecmedigine eminim

hfzbyn

Teğmen
hocam bu sozunuze hitafen konusmak isterimki Muslumanlarin baska dini kotulemeleri bir muslumana yakismaz (bu bir nevi kotulemektir) neden diyorum eger kuran da bu kitaplar kabul ediliyorsa simdi neden degisitirildi diye israr ediliyor ? incili okudugunuzu bir cumlenizden anlamis olarak size sormak isterim
Kuranda da yazildigi gibi incildede tanrinin sozu degistirelemez diye birsey varmidir yokmudur ? birde hz muhammedden hadis var mi degistirildi diye ?
Varsa kuranda ki ne kadar guvenilirdir ?(degistirildigini iddaa edenlere
Öncelikle şunu söylemeliyim ki İSLAM dini her dine her kişiye her kitaba vs saygılı bir dindir.Bende dinime uygun yaşamaya çalışan bir insanım fakat yanlış bir sözle sizi incittiysem özür dilerim.Farkında olmadan incitmiş olabilirim. Cevaplara gelecek olursak Kuranı kerimde tahrif edilmemiş olan hristiyanlık yahudilik dinleri ve indirilmiş olan her kitap kabul edilmiştir. dikkatinizi çekerim ''TAHRİF EDİLMEMİŞ''. Özellikle şunu eklemek istiyorum ; ''ALLAH KATINDA TEK DİN İSLAMDIR.'' (Ali imran suresi 19.AYET) devamında da şöyle diyor : Kendilerine kitab verilenler(yahudi ve hristiyanlar), ancak kendilerine ilim geldikten sonra aralarındaki hasedden dolayı ihtilâfa düştüler. Artık kim Allah’ın âyetlerini inkâr ederse, artık şübhesiz ki Allah, hesâbı pek çabuk görendir.) özellikle bu ayeti kerimeden sonra anlaşılmasını umuyorum ki inşAllah aklınıza ve ruhunuza işler :) Dİğer dinlerin hükmü kalkmış olduğu için zaten tahrif edilebildi he diceksiniz ki İSLAM dini gelmeden tahrif edilme olayı olduğu söyleniyor buna ne diyeceksiniz ? ALLAH indirmiş olduğu her kitapta beyan etmiştir İSLAM dininin geleceğini ve özellikle HZ.MUHAMMED (S.A.V) 'İN geleceğini özelliklerini. yani bu kadar açıkça ALLAH belirtmiş ve buna inanmak istemeyip kendilerini üstün görmeyi yeğleyip peygamberlere çok çektiren kavimler olmuş. gerçi her peygamberin özellikle imtihanı bu kavmi tarafından kovulmak peygamberleri yalanlamaları vs. neyse devam edeyim.
ÖZELLİKLE ŞU AYETİ KERİMELERİ VE HZ.MUHAMMED (S.A.V.) SÖZLERİNİ İNCELEMENİZİ TAVSİYE EDERİM :
Yahudiler Allah’ın sözünü değiştirdiler:
Bir zaman da şöyle dedik: "Şu şehre girin ve orada istediğiniz yerden bol bol yiyin! Şehrin kapısından secde ederek, saygılı bir tavırla girin ve "Affet bizi ya Rebbenâ (hıtta)" deyin ki suçlarınızı affedelim; iyilik yapanların mükâfatlarını daha da artıracağız. Böylece o zalimler, (Allah’ın kendilerine söylediği)sözleri, kendilerine söylenenden başka bir sözle değiştirdiler.Bunun üzerine Biz de, fıska düştüklerinden dolayı o zulmedenlerin üzerine gökten korkunç bir azap indirdik.” (Bakara, 2/58-59)
“Nasıl olur onların size güvenmelerini beklersiniz ki onlardan bir zümre vardı ki Allah'ın kelamını işitip akılları aldıktan sonra, bile bile onu tahrif eder, değiştirirlerdi.” (Bakara, 2/75)
Yahudilerden bir kısmı, bazı sözleri aslî şeklinden ve manasından kaydırarak tahrif ederler. Mesela: ‘İşittik” (ama isyan ettik), “işit” (hay işitmez olası! ), ve râina’ derler. Bu sözleri, ağızlarını eğip bükerek güya vaziyeti kurtarmak ve dinle alay etmek için söylerler. Halbuki onlar sadece “İşittik ve itaat ettik”, “İşit! ” unzurnâ (bizi de gözet), deselerdi kendileri için elbette daha hayırlı ve daha dürüst bir iş olurdu. Fakat Allah, inkârları yüzünden onları rahmetinden kovdu. Artık onlar pek az iman ederler.” (Nisa,4/46/ayrıca Bakara:104’e bakın)
Elleriyle kitap yazıp, biraz para almak için: "Bu Allah tarafındandır" diyenlerin vay haline! Vay o ellerinin yazdıklarından ötürü onlara! Vay o kazandıkları vebal yüzünden onlara!” (Bakara, 2/79)
“Ehl-i kitaptan bir kısmı da, aslında kitaptan olmadığı halde, Sizin kitaptan zannetmeniz için, Okurken ağızlarını dillerini eğip bükerler (bazı kelimelerin telaffuzunu değiştirirler). Bir şeyler söyleyip, "Bu Allah tarafındandır." derler. Halbuki o, Allah tarafından değildir. Bile bile Allah adına yalan uydururlar.” (Al-i İmran, 3/78)
“Ey Peygamber! Kalpleri inanmadığı halde ağızlarıyla 'İnandık' diyenlerden inkâra koşuşanlar da, Yahudilerden yalanı can kulağıyla dinleyen ve sana gelmemiş bir topluluk hesabına casusluk edenler de seni üzmesin. Onlar kitaptaki kelimelerin yerlerini ve anlamlarını değiştirirler; 'Size şu hüküm verilirse alın, o verilmezse kaçının' derler. Allah birisini fitneye düşürmek isterse, artık sen onu Allah'ın elinden kurtaramazsın. Allah onların kalplerini temizlemek istememiştir. Dünyada onlar için bir rezillik, âhirette ise büyük bir azap vardır.” (Maide, 5/41/ayrıca bk. Maide:13. ayet)
Yahudi ve Hristiyanların Tahrifleri
- “Kendilerine kitap vermiş olduğumuz kimseler(Yahudi ve Hristiyanlar), onu (Muhammed’i) tıpkı evlatlarını tanıdıkları gibi tanırlar. Böyle iken, onlardan bir kısmı, bile bile gerçeği gizler.” (Bakara, 2/146 /ayrıca bk. Enam, 6/20)
Bu ayetten anlaşılıyor ki, kitap ehli, kendi kitaplarında Hz. Muhammed’in vasıflarını okumuş ve onu yakından tanıyınca da, onun kitaplarında söz konusu edilen son peygamber olduğunu yakinen anladılar. Buna rağmen, anlardan bir kısmı ona iman etmediler ve onun vasıflarını da mümkün olduğunca tahrif edip gizlemeye çalıştılar.
- “Ey Kitap ehli, elçimiz size geldi, Kitaptan gizlediğiniz şeylerin çoğunu size açıklıyor, çoğundan da geçiyor. Gerçekten size Allah'tan bir nur ve açık bir Kitap gelmiştir.” (Maide, 5/15)
- “De ki: "Ey Ehl-i Kitap! Siz Tevrat’ı, İncil’i ve Rabbinizden size indirilen Kur’ân’ı tatbik etmedikçe, hiçbir temele dayanmış sayılmazsınız, hiçbir dayanağınız yoktur."Rabbinden sana indirilen âyetler, mutlaka onlardan birçoğunun azgınlık ve inkârcılığını fazlalaştıracaktır. O halde o kâfirlerden ötürü gam yeme!” (Maide, 5/68)
Ayette Tevrat ve İncil’in tatbikinden maksat, onlarda bulunan ve Hz. Muhammed’in vasıflarını belirten hususlardır. (bk. Taberi, Razi, Beydavi, Kurtubi, ilgili ayetin tefsiri)
- Sahih bir rivayette bildirildiğine göre, Hz. Muaz Şam’da Yahudi ve Hristiyanların din ve ilim büyüklerine/alimlerine secde edercesine eğildiklerini görünce sormuş: “Niçin böyle yapıyorsunuz?” diye. Onlar da “bu peygamberlerin selamıdır” diye cevap vermişler. Muaz da Medine’ye geldiğinde peygamberimize karşı aynı tavrı sergilemiş; Hz. Peygamberin “Bu ne hal!” diye sorunca da “ehl-i kitap: bunun peygamberlerin selamı olduğunu” söylediklerini bildirmiştir.
Bunun üzerine, Hz. Peygamber: “Muhakkak ki onlar kitaplarını tahrif ettikleri gibi, peygamberlerine de iftira ediyorlar.” dedi. (bk. Mecmau’z-Zevaid, 4/309/h. no:7649)
Bezzar ve İbn Hanbel’in rivayet ettiği bu hadis “sahih”tir. (bk. Mecmau’z-Zevaid, a.y) ''

hfzbyn

Teğmen
erimde dediginiz uzere birbirini dogrular teyit eder diyorsunuz fakat kitap degistirildi diyorsunuz bunu peygamberden once degil sonra degistirildigini iddaa ederseniz yine ayni soruyu sormak zorunda kalicam kitaplarda tanrinin sozu degistirilemez oldugu neden vurgulanmaktadir?
ve Turkce olarak MATTA ingilizce olarrak Mattew 5-17 okumanizi isterim okudugumu hatirliyordum bulmasi zor oldu buda
yukarıdaki bilgiler açıklayıcı olmuştur sanırım :)

hfzbyn

Teğmen
mattew oyle demiyor sanirim. birde kitaplar var evet fakat bana bir adet somut degisiklik gosterebilirmisiniz. ana konudan sapmis merak etmiyor degilim sizin bu bilginizi cok iddaali degisti cok kotu dediginizde heycanlandim.
somut değişiklik derken anlayamadım ? sıkıntı yok her konu üzerine derinlemesine olarak konuşabiliriz :)

hfzbyn

Teğmen
buna yine mattew un kitaplarini tekrar etmenizi isterim cok vakit almaz turkce biblelarda mevcuttur ki sanirim sizde bitane var? baska birzamanda isa tekrar gelicegini soyler. ama hic biryerde muhammed peygamberin bir bilgisi gecmedigine eminim
Tekrar tekrar söylemek istiyorum sizin elinizde bulunan incil emin olun tahrif edilmiş incildir. Kendilerine göre yazılmış incilden okunmuş bilgilerle yazıyorsunuz bana. zaten gerçek incil elinizde olsa dediğim gibi biz şuanda böyle konuşmalar içerisinde bile olmayacaktık :) bu arada elinizdeki incil yahutta farklı bir incil hatta tevratı :) bulacak olursam okumayı istiyorum ama şunu da açıkça belirtmek isterim ki ben daha kainata indirilmiş olan ve inandığım kuranı kerimi daha ince ayrıntısına kadar okuyup incelememişken farklı dinleri ve kitapları okursam düşüncelerim elimde olmayarak değişebilir bu konuda kendimi kuvvetli olduğuma inandıktan sonra mutlaka okuyacağımı düşünüyorum :) son bir şey ekleyeyim aklınızda kalmasın KUTSAL Tevrat İncil ve Zebur kitaplarının hepsinde hatta sahife olarak diğer peygamberlere indirilmiş kitaplarda dahil Peygamberimizin son peygamber ve hak peygamber olduğu açıkça yazmaktadır. Elimde keşke nüshaları olsaydı da gösterebilseydim fakat yok :( Bu arada dinler adına foruma konu açarım inşALLAH oradan devam ederiz :) yazacaklarım çok. şimdilik ALLAH'a emanetsiniz :)

hfzbyn

Teğmen
Bu arada aklıma gelmişken şunu da yazmak istiyorum :) incil tahrif edilmemiş olsaydı eğer;
bugün basımı çok olacağı halde içleri değiştirilmemiş olurdu. Kaç tane incil var günümüzde ve birbirlerine muhalifler aynı şeyden bile bahsetmiyorlar. KURANI KERİME bakarsanız farkedersiniz ki kuranı kerimin bir harfi bile değişime uğramadan günümüze kadar gelmiştir ve ALLAH kıyamete kadar dinini üstün tutacağına dair hükümlerle bize bildirmiştir.

Aus

Moderatör
Yönetici
Suanda yurtdisi gezisindeyim doner donmez hepsini okuyacagim :) esen kalin cevabiniz icin tesekkurler

Fred.Torvalds

Well-Known Member
Onursal Ünvan
Selamun Aleyküm Xoşh İsdirahetler...ALLAH YOLUNU AÇIK ETSİN...AMİN